על הקפה, מקור הקפה היסטוריה של הקפה
עגלות לכל אירוע
 
 

על הקפה

 
 

 

רוצים להזמין ספק מקצוען בתחום הקפה? לחצו כאן ליצירת קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם

מקור הקפה - פולי קפה

     

הגידול של הקפה ושיטות הקליע שלהן משתנות עם השנים, בישראל יש מודעות רבה עד כמה חשוב שגידול הקפה וכל תהליך הקליע ישתפר, ועם השנים יש שיפור גדול בשיטות הגידול של הקפה בארץ ובעולם, תמיד יש דרישה לשפר ולגוון את הסוגים של הקפה

מקור הקפה התגלה  באתיופיה. מסופר על רועה צאן בשם קאלדי שהבחין כי העיזים בעדריו הפכו נמרצות וערניות  ומלאות חיים יותר לאחר שאכלו מפרי של שיח הקפה. כשניסה בעצמו את הפרי האדום הבחין בהשפעה דומה וסיפר על כך לאנשי הכפר. אלו שראו את הפירות האדומים לפי אמונתם צבע אדום זה צבע שמסמל את השטן לכן הם השליכו  אותם אל האש. הריח של פולי הקפה הקלויים שעלו מהמדורה  שינו את גישת אנשי הכפר את דעתם וזו נחשבת לתחילתו של הקפה בעידן המודרני.

בעולם המוסלמי שיש איסור מוחלט בצריכת אלכוהול , הפך הקפה לפופולרי  ובעל חשיבות רבה. אנשי הדת המוסלמית החרימו את הקפה מכוון שטענו שהוא מרחיק את המאמינים מהמסגדים הם  קיבלו את  באהבה והשתמשו בקפה כשמירה על עירנותם של המתפללים בזמן מדיטציות ופולחנים דתיים שונים שנמשכו עד שעות הלילה הקטנות.

לאחר מאה שנות בלעדיות במהלכן שמרו ארצות חצי- האי ערב את פוליהם ומתכוניהם בקפידה  והיו לבלעדיים בהספקת  הקפה היחידות בעולם, ע"י קלייה למחצה של פולי הקפה לא ניתן היה להנביט אותם במקום חוץ מאזור חצי האי ערב  ,בשנת 1616  הסוחרים ההולנדים הצליחו  לגנוב מעט מצמח הקפה ולהביאו לאירופה. לאחר פיתוח זנים שונים של פולי קפה  גרמו ההולנדים  לעליה משמעותית ברמת צריכת הקפה באירופה ובעולם כולו. המצאת מכונת האספרסו הראשונה  באיטליה בשנת 1901 והכנת תערובות קפה ע"י האיטלקים במטרה לקלוע לטעמים רבים יותר תוך הוזלת עלויות.

מאז גילויו ועד היום הפך הקפה למוצר פופולארי שהדרישה אליו הולכת וגוברת מידי שנה. קפה הוא המוצר השני הנסחר ביותר בעולם לאחר המוצר הראשון שהוא כמובן הנפט. עם מכירות של 40,000,000,000 $ הוא נסחר בהיקפים רחבים ממוצרים בסיסיים כגון חיטה.
 
הקפה משמש מקור הכנסה חיוני בכ-80 מדינות בעולם.
 
זני הקפה הידועים הם ארביקה ורובוסטה, הנחלקים לכמה זנים שונים :

קפה ארביקהכ70% מצריכת הקפה בעולם היא מזן זה הארביקה
 התגלה לפני כ-400 שנה  שממנו פותחו בגנים הבוטניים במאה ה-19 רוב סוגי הארביקה המוכרים כיום בעולם.
הארביקה גדל באדמות עשירות במינרלים, באזורים שגובהם מעל 100מטרים מפני הים.
הארביקה  זקוק לכמות משקעים רבה, ומעט אור ושמש.
הארביקה נחשב לקפה מוביל בטיבו ובטעמו, ולכן הוא הזן היקר מכל זני הקפה.
תתי הזנים השונים של הארביקה הם: "מארגוגיפה" "סן רמון", "בורבון",ו"מוקה",
כיום סוג הארביקה גדל ומופק באזורים שונים בדרום אמריקה  בברזיל, בקולומביה, בונצואלה, בפרו, בגווטאמלה, בקוסטה ריקה, בסלבדור, בהאיטי, באינדונזיה וגם באפריקה – בקניה ובאוגנדה.

קפה רובוסטה מקור הרובוסטה הוא  מצמח עמיד וחזק, השני ושכיח בעולם לאחר הארביקה.סוג שנמכר כ 25%- 30% מהקפה הנמכר בעולם. פותח במטרה לעמוד בתנאי גידול קשוחים מאלו של הארביקה (הזן ה"מפונק"). בנוסף,פיתוח סוג זה שלהקפה הייתה כתוצאה של ביקוש רב לקפה בעולם .
הוא התגלה באזור בלגיה (קונגו) והתפשט בעיקר אזורים שונים באפריקה, באסיה ובאינדונזיה, באזורים בהם לא נתן לגדל את סוג הארביקה.
הרובוסטה מצמיח את פירו עוד לאחר שנתיים   לעומת זאת הערביקה גדלה לאחר ארבע שנים , מה שמוזיל את מחירי הפולים באופן משמעותי, למרות שאיכות הקפה נמוך מהארביקה קפה כמות הקופאין של הרובוסטה כפולה מכמות הארביקה (רובוסטה מכילה כמעט 4% קופאין לעומת הארביקה רק כ 2% קופאין)  כמובן שגם הרובוסטה מחולקים לכמה סוגים כגון: "ליבריקה", "סופרמו", "הודי", "סומטרה", "אוגנדה" ו"יאווה".

איכות של הזנים השונים נובע מאזורי הגידול הגיאוגרפי , ארץ הגידול, אופן הגידול,עיבוד הקפה וכמובן בקליית הפולים. כל אלו משפיעים של הטעם הסופי של המשקה.

אזורי גידול עיקריים העולם :


ברזיל
רוב הארביקה מגיע לעולם כולו מברזיל בין 25% ל 30% מצריחת העולם
למרות שתהליכי עיבודו לא משוכללים כלל לכן איכות הקפה המגיע לברזיל היא ברמה בינונית.
זני הקפה הגדלים והמוכרים שמגיעים מברזיל  הם סנטוס ובורבון.
הקפה הברזילאי מתמזג יופי עם הזנים האחרים מכוון שטעמי אינו חריף והוא משמש  משמש כ"פילר" בתערובות,
קולומביה
לאחר ברזיל מקור הארביקה העולמי שני אחרי ברזיל הוא קולומביה
והוא מספק כ 15% מצריכת הארביקה העולמית תתי זני של הארביקה שמקורו מקולומביה הם : "אקסלסו" , ו"סופרימו".
לאומת הארביקה שגדלה בברזיל הארביקה שגדלה בקולומביה נחשבת לפולים באיכות גבוהה מאוד ועשיר בטעמו.
 
גווטאמלה
הקפה הגדל בגווטמלה בעצם נחשב לארביקה המובילה הפולים הקשיחים ועשירים מאוד הטעמם בעל ארומה טובה והחומצות שלה  עדינה ממש כמו שקפה צריך להיות קפה אהוב על כל אניני טעם הקפה. סוגי הזנים הגדלים בגווטמלה הם : "אנטיגואה" , ו "קובאן". 

ג'מייקה
הקפה ההגדל בג'מייקה נחשב לקפה באיכות גבוהה שגידולו נעשה בהשקעה רבה הסוג הנפוץ שמגיע מג'מייקה נקרא "הבלו מאונטיין", הנחשב לזן הכי איכותי ויקר בעולם . הוא משולב   מחומציות ברמה  נכונה, וארומה מצוינת. "הבלו מאונטיין"נחשב לקפה הטוב בעולם .

מקומות גידול נוספים של הקפה הם:

קניה
בקניה גדלה הארביקה שטעמו מיוחד המינו עם ריח קפה איכותי חזק מאוד.

חוף השנהב
ממנו מגיע כ 10% מצריחת הקפה העולמי.

אינדונזיה
במדינה זו מגדלים זנים ייחודיים, אחד מהם הוא זן ה"יאווה" הידוע, ואף היא נחשבת לאחת מספקיות הקפה העיקריות.

חוות גידול לקפה ייחודי הן, בג'מייקה, כאמור, בה מגדלים את זן ה "בלו מאונטיין", בהוואי – בה גדל זן "קונה", בעל טעם עשיר, ארומה עדינה וניחוח אקזוטי, בפורטו ריקו – בה גדל זן ה"ואוקו" ובקוסטה ריקה – בה גדל זן ה"בלה ויסטה".

קפה גולמי
צבעו של הקפה הגולמי הוא ירוק, והא משווק בדרך כלל בשקי יוטה, המבטיחים את איוורורו. חשוב לאחסן קפה זה במקומות בהם הלחות נמוכה כדי למנוע מקפה הגולמי מלהתקלקל ומלפתח עובשים.

סוגי הקפה ומשמעותם:

אפן ההכנה

  תאור                   

אספרסו - בא מהמילה לחץ (פרס) שמים מנה של 7 גרם אספרסו טחון בידית המכונה , יש לאדק את הקפה בידית ולשים אותה בברז המכונה בלחיצה , המיים יוצאים בלחץ מגוף החימום אל ברז המכונה המים יוצאים דרך הידית ומוצאים את ה קפה
אספרסו קצר 7 גרם קפה היוצא דרך לחת המכונה כמות של רבע כוס אספרסו קצר קטן ואיכותי , לאנשים שאוהבים קפה איכותי וחזק
אספרסו ארוןך מילוי של 1/4 כוס אספרסו אספרסו מנה אחת עם כמות מים גדולה
אספרסו כפול

שני מנות של קפה בידית כפולה
(14 גרם קפה)

כמות כפולה של מים קפה חזק במיוחד!!!
הפוך בארץ הגדרת קפה הפוך באה מאופן ההכנה לרוב אנו רגילים לשים אספרסו וחלב ההפוף נקרא כך מכוון שהכנתו המקורית באה על בסיס חלב חם ועליו יש להוסיף את הקפה (אספרסו) מכוון ששמים את החלב החם לפני הקפה , אנו קוראים לקפה
"קפה הפוך"- באירועים נוהגים לשים את האספרסו ולהוסים עליו את החלב המוקצב , בשביל יעילות איכות השירות
אמריקנו קפה אמריקנו אספרסו בכוס גדולה עם תוספת של מים (אספרסו ענק!!!) מנה אחת של קפה אספרסו בתוספת מים בכוס גדולה
קפה לאטה  הכנת קפה לאטה נעשת בכוס גדולה 1/3 כוס אספרסוו- 2/3 חלב ללא קצף קפה יחסית חלש עם הרבה חלב ו חלב מוקצף ורק 1/3 כוס אספרסו
מיקיאטו - פירוש "עננה" מיקיאטו - מנה של אספרסו בכוס קטנה עם נגיעה של קצף חלב היוצר מין קטם של עננה אספרסו עם נגיע של חלב מוקצף

אתם מוזמנים לדעת יותר על עגלות קפה   |   בר קפה   |   אספרסו בר   |   השכרת מכונות קפה אספרסו   |   פנקייקים לאירועים   |  השכרת מכונות   |   קפה מילון מונחים   |   פולי קפה   |   מקררים להשכרה   |   גלידה לאירועים   עגלת גלידה לבר מצווה   | מ וזלי לאירועים   |   מכונות קפה   בירה מהחבית   |   מתקני בירה מהחבית  |     חביות בירה   |    מכונות ברד   |    השכרת מכונת ברד

 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר