קפה 10 מילון מונחים
עגלות לכל אירוע
 
 

קפה 10 מילון מונחים

 
 

ברוכים הבאים , להסבר מקיף על סוגי הקפה ואופן הכנת הקפה  של חברת קפה  10, 
הכנת הקפה ואופן העבודה על מכונת הקפה הינה אומנות בפני עצמה , אז מה זה קפה לאטה ? בריסטה  אמריקנו ועוד... כאן נאפשר לכם לדעת את ה משמעות של  כל מילה או מונח בתחום הקפה , בר קפה שמספק קפה באירועים צריך לתת מענה מקצועי כמו בבית קפה גם באירועים  גדולים מאוד , הברמן צריך להיות מקצועי ולהבין כל בקשה של סוג קפה או מונח קפה , כאן אנו מספקים לכם מידע  מקצועי אודות הקפה ומשמעות הידע של נותני השירות באירוע עצמו  , גם ברמנים בעלי נסיון רב בבתי קפה עוברים הכשרה של תפעול המכונה במקצועיות  והבנת אורחי האירוע בצורה הנכונה ואיך לשמור על שירות טוב ושמירה על איכות השירות , כל אחד אוהב את הקפה שלו בחוזק המתאים כדי לשתות את הקפה כמו שרק הוא אוהב .

שם המונח             

                  משמעות

בריסטה בריסטה הינו ברמן קפה מקצועי שעבר הכשרה מקיפה על הקפה ואיך להכין קפה בצורה מקצועית עם שמירה על איכות ונקיון מכנת הקפה בעבודה השוטפת ,  טחינה נכונה של הקפה , שיחרור לחץ המכונה למניעת שרפת הקפה וכמובן הקצפה מקצועית של החלב בטמפ' הנכונה (68-72 מעלות)..אנו בקפה 10 עובדים עם ברמנים בעלי הכשרה מקצועית של הכנת הקפה ונסיון רב במקצועיות ובשירות.
לאטה לאטה הינו חלב (באיטלקית) , המאפשר ליצור סוגים שונים של קפה בצורות שונות בשילוב אספרסו וחלב .
לאטה ארט

לאטה ארט , זהו אומנות של ציורים בקפה , יצירת ציור או צורה מיוחדת ע"י הקצפה נכונה של החלב , בריסטה מקצועי שיודע להקציף את החלב נכון יכול לייצר בספל הקפה ציור בשילוב חלב מוקצף , שוקולד קקאו וכמובן עם אספרסו.
מותאם רק לאירועים קטנים עד 50 מוזמנים.

אספרסו אספרסו באיטלקית פרושו לחץ (באנגלית פרס) שאופן הכנת האספרסו הינו בלחץ הקפה עם ידית המכונה, ככול שהאספרסו יוצא ביותר לחץ ככה הוא יוצא יותר איכותי עם יותר  קרימה , לכן מנת קפה מכילה 7 גרם קפה טחון היוצר ארומה מושלמת של אספרסו.
מיקיאטו מיקיאטו בא מהמילה האיטלקית "כתם" שבעצם זה אספרסו עם כף קצף היוצר כתם לבן של חלב על האספרסו ומאפשר לעדן את מרירות האספרסו עם מעט חלב .
קפה לאטה קפה לאטה הינו קפה המכיל יותר חלב כ- 1/3 אספרסו עם 2/3 כוס חלב ללא קצף , רובו מכיל חלב ומאפשר לקבל קפה חלש  לפי טעם אישי.
לאטה מיקיאטו לאטה מיקיאטו בעצם זה כתם אספרסו  , כוס 3/4 חלב ועליו מוסיפים את האספרסו וככה נוצר כתם של קפה אספרסו בחלב
(להפך ממיקיאטו )
ריסטרטו תמצית של  אספרסו יותר קצר מאספרסו קצר , עוד לפני יציאת הקרימה , מספק אספרסו מתומצת עם מינימום מים ומקסימום קפה .
מנת אספרסו כל מנת אספרסו מכילה כ- 7 גרם בדיוק , יש לכוון את המטחנה בכמות קפה מדוייקת , במידה וייצא יותר מ- 7 גרם קפה ידית המכונה לא תסגר באטימות וזה יגרום ליציאת מים עם קפה מכל כיוון אפשרי ומונעה הוצאת קפה איכותי , במידה ונשים פחות מ- 7 גרם של קפה האספרסו לא ייצא בלחץ הרצויי מה שייגרום להקטנת איכות הקפה עם הגשתו לאורחי האירוע.

כשאתה מבקש "לאטה מיקיאטו" או " אמריקנו" למה אתה מתכוון ?

כאן יש לכם אפשרות לדעת מה עומד מאחורי כל סוג של קפה :

סוג הקפה

אופן ההכנה

אספרסו קצר אספרסו קצר הינו 7 גרם אספרסו עם 1/3 מים היוצר אספרסו מתומצת
ריסטרטו אספרסו עם 7 גרם של קפה וכמות המים הינה 1/5 מכוס אספרסו ממוצעת המספקת אספרסו מתומצת מאוד עוד לפני הוצאת הקרימה .
אספרסו ארוך אספרסו עם 7 גרם קפה ומים , קצת יותר מחצי כוס אספרסו.
אספרסו כפול 14 גרם של אספרסו (מנה כפולה) עם כמות מים של חצי כוס אספרסו.
קפוצ'ינו קפוצ'ינו 1/3 כוס אספרסו 1/3 חלב ו- 1/3 חלב מוקצף .
מיקיאטו כתם , אספרסו ארוך ע כף של קצף חלב מוקצף.
לאטה מיקיאטו כוס חלב מוקצף עם כתם של מנת אספרסו.
קפה לאטה אספרסו כ- 1/3 כוס עם תוספת של 2/3 חלב חם ללא קצף
אמריקנו כוס גדולה עם אספרסו ארוך מאוד , לאוהבי אספרסו חלש מאוד

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר